yasadışı dinleme'de mahkeme süreci devam ediyor

YASADIŞI DİNLEME'DE MAHKEME SÜRECİ DEVAM EDİYOR

Gerçeğe aykırı belge düzenlenerek başka isim üzerinden alınan mahkeme kararları ile üniversite rektörleri, gazeteciler, üst düzey askeri yetkililer, Türkiye Futbol Federasyonu eski yöneticileri, üst düzey emniyet mensubunu dinlediği gerekçesi ile ‘yasa dışı dinleme...

Tarih : 30 Ocak 2015, 10:54
Puan Ver : Yasadışı Dinleme'de Mahkeme Süreci Devam Ediyor(6/10)2


İzmir merkezli 13 ilde düzenlenen 'yasa dışı dinleme' iddialarına ilişkin operasyon kapsamında tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilen 14 polisten 2'si hakim karşısına çıktı.

Gerçeğe aykırı belge düzenlenerek başka isim üzerinden alınan mahkeme kararları ile üniversite rektörleri, gazeteciler, üst düzey askeri yetkililer, Türkiye Futbol Federasyonu eski yöneticileri, üst düzey emniyet mensubunu dinlediği gerekçesi ile ‘yasa dışı dinleme' operasyonunda 26 emniyet görevlisi hakkında gözaltına alınma kararı verilmişti. Salı sabahı İzmir merkezli 13 ilde başlatılan operasyonda 16 polis gözaltına alınırken, 8 polis İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne gelerek teslim oldu. 24 polisin emniyetteki ifadesi alındıktan sonra dün adliyeye sevk edildi. Adliyede Cumhuriyet Savcısı tarafından sorgusu yapılan 24 polisten 14'ü tutuklanma talebi ile Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesine sevk edilirken 10'u serbest bırakıldı. 14 polisin mahkeme süreci ise 06.00 sıralarında başlarken şuana kadar bir polisin ifadesinin tamamlandığı ikinci polisin hakim karşısında olduğu mahkeme sürecinin devam ettiği öğrenildi.

Öte yandan mahkemede ifade veren polislerin yakınları, İzmir Adliyesi önünde toplanmaya başladı.

(İHA)

 


Etiketler: Yasadışı  Dinleme  De  Mahkeme  Süreci  Devam  Ediyor  İzmir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER