yaşar kemal'den haber var

YAŞAR KEMAL'DEN HABER VAR

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Karan, yoğun bakımda tedavisi süren Yaşar Kemal’in durumuna ilişkin bilgi verdi.

Tarih : 15 Ocak 2015, 12:48
Puan Ver : Yaşar Kemal'den Haber Var(10/10)6


Yoğun bakımda tedavisi süren yazar Yaşar Kemal'in durumu hakkında bilgi veren Prof. Dr. Mehmet Akif Karan, “Durumu stabil. Genel durumu kontrol altında. Herhangi bir olumsuzluğa gidiş söz konusu değil” dedi.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Karan, yoğun bakımda tedavisi süren Yaşar Kemal'in durumuna ilişkin bilgi verdi. Hastane önünde gazetecilere açıklama yapan Karan, “Dünden beri olan gelişmeler gayet stabil durumda. Genel durumu kontrol altında. Uygun ilaç tedavileri ve destek tedavileri yapılıyor. Herhangi bir olumsuzluğa gidiş söz konusu değil. Bundan sonra da aynı seyrin devam ederek giderek iyileşme belirtilerinin ortaya çıkmasını bekliyoruz. Akciğer enfeksiyonu ve kalp ritim bozukluğu nedeniyle yoğun bakım biriminde tedaviye alınmıştı. ‘Yoğun bakım biriminde tedavisi ne kadar sürecek' soruları gelmişti. Bu konuyu şu anda öngörmemiz mümkün değil. Ama durumunda bir bozulma olmaması, seyrinin giderek daha iyiye evrilmesi beklentilerimize sebep oluyor. Bu konuda umutluyuz. Tüm uzman ekiplerimiz, öğretim üyelerimiz hastamızla yakından ilgilenmekte. Kısa zamanda daha iyi haberleri verebilmeyi umut ediyoruz. Ailesi yanında. Onlar da durumun bilincindeler. Gayet uyumlu bir işbirliği içinde tedavisi sürüyor” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Yaşar  Kemal  Den  Haber  Var  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER