yaşlı şahsın 135 tl'sini böyle aldılar

YAŞLI ŞAHSIN 135 TL'SİNİ BÖYLE ALDILAR

Yaşlı adamı dolandıran şüphelilerden biri, parayı teslim alırken bir işyerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Tarih : 17 Ocak 2015, 10:18
Puan Ver : Yaşlı Şahsın 135 Tl'sini Böyle Aldılar(9/10)5


Silivri'de kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan 2 kişi, telefonla aradıkları 60 yaşındaki şahsın bankadaki 135 bin lirasını dolandırıp sırra kadem bastı.

Yaşlı adamı dolandıran şüphelilerden biri, parayı teslim alırken bir işyerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Edinilen bilgilere göre, Silivri'de kızının yanında misafir olarak kalan ve isminin açıklanmasını istemeyen 60 yaşındaki emekli bir vatandaşa kendisini emniyetten aradığını söyleyen bir kişi, 'bankadaki hesaplarının teröristler tarafından kullanıldığını, hemen bankaya gidip ne kadar parası varsa kendilerine vermesini, bu şekilde teröristleri yakalayacaklarını' söyledi. Dolandırıcıların telefonda kendisine ait tüm bilgileri söylemesi nedeniyle hiç şüphelenmediğini belirten yaşlı adam, Silivri'de şubesi bulunan bankaya giderek 135 bin lirasını çekti. Telefonla kendisini yönlendiren dolandırıcı, yaşlı adamı eski devlet hastanesi civarına yönlendirerek ara sokağa girmesini istedi. Dolandırıcının “Askerlik şubesi civarında görevli biri gelecek, parayı ona teslim edersin” demesi üzerine yaşlı adam, yanına gelen şahsa bankadan çektiği 135 bin lirayı teslim etti. Bir müddet sonra telefonu kapatan dolandırıcı ve parayı teslim alan şahıs sırra kadem basarak ortadan kayboldu. Yaşlı adamın dolandırıcılara bankadan çektiği parayı poşet içerisinde teslim etmesi ise, bir işyerine ait güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Dolandırıldığını anlayan yaşlı adam, Silivri Emniyet Müdürlüğü'ne giderek şikayetçi oldu. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Emniyet yetkilileri, kamu görevlilerinin telefonla para istemek gibi bir yetkisi ve görevi olmadığını, vatandaşların böyle durumla karşılaştıklarında mutlaka polis ve jandarmaya haber vermelerini, adli teşkilat, polis ve askerin hiçbir zaman vatandaşı telefonla arayıp para talebinde bulunmayacağını belirterek, vatandaşların bu konuda dikkatli olmalarını istedi.

(İHA)

 


Etiketler: Yaşlı  Şahsın  135  Tl  Sini  Böyle  Aldılar  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER