yayın yasağı geldi

YAYIN YASAĞI GELDİ

DEAŞ tarafından esir alınan Japon Gazeteci Kenji Goto’nun rehine takasının ardından teslim edileceği iddiası üzerine Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine akın eden aralarında Japonların da yer aldığı yerli ve yabancı gazetecilere, ’güvenlik’ gerekçesi ile çekim ve yayın yasağı getirildi.

Tarih : 30 Ocak 2015, 17:33
Puan Ver : Yayın Yasağı Geldi(9/10)5


Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesindeki Akçakale Gümrük Kapısı önünde saat 17.30'dan sonra çekim ve yayın yasağı getirildi.

DEAŞ tarafından esir alınan Japon Gazeteci Kenji Goto'nun rehine takasının ardından teslim edileceği iddiası üzerine Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine akın eden aralarında Japonların da yer aldığı yerli ve yabancı gazetecilere, 'güvenlik' gerekçesi ile çekim ve yayın yasağı getirildi. Güvenlik güçleri tarafından basın mensuplarına duyurulan yasağın her akşam 17.30'da başlayacağı ve gece boyunca süreceği belirtildi.

Japonya Büyükelçiliği yetkilileri tarafından, sınırın güvenli olmadığı belirtilerek Japon gazetecilerden Akçakale sınır kapısına gidilmemesinin istendiği öğrenildi. Bu arada rehine takas sürecini takip etmek isteyen çok sayıda yerli ve yabancı gazeteci, Şanlıurfa'nın Akçakale sınır kapısı önüne kamp kurmuş, bölgedeki gelişmeleri ülkesine duyuran Japon Fuji TV muhabiri Kazumi Takaya isimli kadın gazeteci trafik kazasında yaşamını yitirmişti.

(İHA)

 


Etiketler: Yayın  Yasağı  Geldi  Şanlıurfa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER