yekta saraç'tan pedagojik formasyon açıklaması

YEKTA SARAÇ'TAN PEDAGOJİK FORMASYON AÇIKLAMASI

YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, pedagojik formasyon eğitimi ile ilgili üniversite öğrencilerinden kendisine yoğun bir şekilde iletilen görüş ve önerileri takip etmekte olduğunu ve bu talepleri YÖK olarak dikkate aldıklarını belirtti.

Tarih : 01 Ocak 2015, 16:06
Puan Ver : Yekta Saraç'tan Pedagojik Formasyon Açıklaması(8.4/10)5


Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, pedagojik formasyonla ilgili yaptığı açıklamada, gerekli olduğu takdirde 2015 Şubat döneminde yeterli şartlara sahip olan üniversitelerin mezun ve son sınıfta okuyan öğrencilerini kapsamak üzere ek kontenjan verileceğini belirtti.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, pedagojik formasyon eğitimi ile ilgili üniversite öğrencilerinden kendisine yoğun bir şekilde iletilen görüş ve önerileri takip etmekte olduğunu ve bu talepleri YÖK olarak dikkate aldıklarını belirtti. Bu kapsamda yaz döneminde YÖK tarafından üniversitelere verilen pedagojik formasyon programlarının bir kısmının üniversitelerde başlatıldığını, bir kısmının ise bugünlerde başlatılmak üzere olduğunu ifade eden Saraç, öğrencileri yılbaşı akşamında heyecanlandıran ve sevindiren yeni bir haberi daha paylaştı. Prof. Dr. Saraç, 2014 yılında üniversitelere verilen pedagojik formasyonlara ilave olarak gerekli olduğu takdirde 2015 Şubat döneminde yeterli şartlara sahip olan üniversitelerin mezun ve son sınıfta okuyan öğrencilerini kapsamak üzere ek kontenjan verileceğini belirtti. YÖK Başkanı Saraç, ek kontenjanın 'gerekli olduğu takdirde yeterli şartları taşıyan üniversitelere verileceğini ve mezun veya son sınıf öğrencilerini kapsayacağının' altını çizdi.

Bu paylaşımın ardından Saraç'ın sayfası öğrenciler tarafından özellikle teşekkür içerikli mesaj yağmuruna tutuldu.

(İHA)

 


Etiketler: Yekta  Saraç  Tan  Pedagojik  Formasyon  Açıklaması  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER