'yeni eylem planı çıkaracağız'

'YENİ EYLEM PLANI ÇIKARACAĞIZ'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bakanlar Kurulu’nun sona ermesinin ardından Pakistan’a gitmek üzere geldiği Esenboğa Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi.

Tarih : 16 Şubat 2015, 21:09
Puan Ver : 'yeni Eylem Planı Çıkaracağız'(9/10)5


Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bakanlar Kurulu'nun sona ermesinin ardından Pakistan'a gitmek üzere geldiği Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi.

Davutoğlu, toplantıda Özgecan Arslan'ın nezdinde kadına şiddet konusunün gündeme geldiğini belirterek, 'O gün sadece Özgecan değil insanlık vicdanı katledildi. Toplumda bir duyarlılık oluştu. Özgecan'ın ölümüyle ortaya çıkan bu ortak bilinçle belki de pek çok kadının hayatı kurtulacak” dedi.

Özgecan'ın faillerinin kısa sürede yakalandığını belirten Davutoğlu, 'Kadına yönelik şiddet konusunda etki analizi yapılmasını kararlaştırdık, yeni eylem planı çıkaracağız. Bir kez daha acılı ailemize taziyelerimi sunuyorum ve onurlu, vakurlu duruşları için 70 milyon adına teşekkür ediyorum' dedi.

Bedelli askerlikten 203 bin 824 kişinin yararlandığını belirten Davutoğlu, 3 milyar 668 milyon 832 bin liralık gelirin savunma sanayiine gideceğini kaydetti.

İç Güvenlik Paketi'nin 6-7 Ekim Olayları nedeniyle gündeme geldiğini kaydeden Davutoğlu, 'Güvenlik özgürlüklerin olmazsa olmaz şartıdır. Güvenliğin olmadığı yerde özgürlüğün de ihlal edildiğini Suriye'de, Irak'ta, Ukrayna'da görüyoruz. Bu yasaların hepsi AB standartlarında yasalardır. Buradan hareketle Meclis çalışmalarının kesinlikle bir gerginlik ortamına dönüşmemesi gerekmektedir. Muhalefet için muhalefet etmek gibi bir amaç varsa AK Parti buna boyun eğmez. Bütün partilerimizin konuya sağduyu ile yaklaşıp bu yasanın geçmesi için destek vermesi gerekiyor” dedi.

(İHA)

 


Etiketler:   Yeni  Eylem  Planı  Çıkaracağız    Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER