Yeni hedef İşveç

YENİ HEDEF İŞVEÇ

Almanya’nın Dresden kentinde Aralık ayında kurulan ve kısa sürede ülkenin başka kentlerinde farklı isimler altında yayınlanan İslam karşıtı hareket, İsveç’te de başlatılmak isteniyor.

Tarih : 28 Ocak 2015, 10:12
Puan Ver : Yeni Hedef İşveç(6/10)2


Almanya'da başlayan ve kısa süre içinde diğer ülkelere de yayılan İslam karşıtı gösteriler, Danimarka ve Norveç'ten sonra İsveç'te de başlatılmak isteniyor.

Almanya'nın Dresden kentinde Aralık ayında kurulan ve kısa sürede ülkenin başka kentlerinde farklı isimler altında yayınlanan İslam karşıtı hareket, İsveç'te de başlatılmak isteniyor. İsveç haber ajansı TT'nin haberine göre, ülkenin güneyinde bulunan Malmö kentinde sanat galericiliği yapan Henrik Rönnquist, 9 Şubat'ta “Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Yurtsever Avrupalılar (PEGİDA)” benzeri bir oluşumu başlatmak istiyor. İslam karşıtı eylemleri Malmö'nün büyük meydanında başlatmak isteyen Rönnquist'in geçtiğimiz yaz sokak ressamı olan Dan Park ile birlikte İslam ve Hz. Muhammed'e hakaret etmek ve bir gruba karşı kışkırtıcılık yapmaktan ceza aldığı öğrenildi.

Henrik Rönnquist'e göre Malmö'de yeni başlatılacak olan hareket, Almanya'daki ana örgütün denetiminde olacak. İslam karşıtı hareketin başlatıldığı Aralık ayından bu yana Facebook'ta 8 bin 400 takipçisi olduğu kaydedildi.

(İHA)

 


Etiketler: Yeni  Hedef  İşveç  Stockholm  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER