'yeni türkiye'de siyaset silahların gölgesinden çıkmalı'

'YENİ TÜRKİYE'DE SİYASET SİLAHLARIN GÖLGESİNDEN ÇIKMALI'

Van Ekonomi Zirvesi Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Tarih : 28 Şubat 2015, 14:33
Puan Ver : 'yeni Türkiye'de Siyaset Silahların Gölgesinden Çıkmalı'(5/10)1


Van Ekonomi Zirvesi sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, PKK'ya yapılan silahsızlanma çağrısı ile ilgili, 'Yeni Türkiye'de siyaset silahların gölgesinden çıkmalı' dedi.

Van Ekonomi Zirvesi Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Zirveye, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Van Valisi İbrahim Taşyapan ve çok sayıda davetli katıldı.

Zirve sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, PKK'ya yapılan silahsızlanma çağrısı ile ilgili, 'Ben açıklamayı izleyemediğim buradaki programımızdan dolayı. Türkiye'de siyaset, silahların gölgesinden çıkmalı. Demokratik siyaset olmalı herkes fikrini, inancını özgür bir şekilde ifade edebilmeli. Demokratik ortamda bu sorunlar çözülebilmeli. Demokrasinin geldiği noktaya baktığımızda çok şükür artık geçmiş Türkiye yok. Yeni bir Türkiye'den bahsediyoruz. Yeni Türkiye'de kavgalara yer yok. Bu yeni Türkiye'de silaha yer yok. Bu yeni Türkiye'de herkes düşüncesini halka anlatacak. Demokratik ortam içinde sorunlar çözülecek. Bu aynı zamanda ekonomi, kalkınma anlamında da son derece önemli. Huzurun, güvenin olduğu yerde ekonomik kalkınma gerçekleşiyor. Refah artışı gerçekleşiyor. Bugüne kadar çok kayıplar yaşadık. Bundan sonra inşallah yaşamayız. Hep birlikte bütün imkanlarımızı insanımızın ülkemizin iyiliği için kullanırız diye temenni ediyorum' dedi.

(İHA)

 


Etiketler:   Yeni  Türkiye  De  Siyaset  Silahların  Gölgesinden  Çıkmalı    İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER