yerlikaya yağlı güreşin tüm taraflarıyla görüştü

YERLİKAYA YAĞLI GÜREŞİN TÜM TARAFLARIYLA GÖRÜŞTÜ

Yağlı Güreşin kurumsal bir yapıya oturtulması hedefiyle Antalya’da düzenlenen ve 69 başpehlivan, 86 başaltı pehlivan, yaklaşık 500 hakem ile cazgırın iştirak ettiği seminerde açılış konuşmasını Asrın Güreşçisi Hamza Yerlikaya yaptı.

Tarih : 07 Ocak 2015, 15:15
Puan Ver : Yerlikaya Yağlı Güreşin Tüm Taraflarıyla Görüştü(8/10)4


Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Antalya'da organize edilen Yağlı Güreş Semineri'nde başpehlivanlar, hakemler ve cazgırlar ile bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı.

Yağlı Güreşin kurumsal bir yapıya oturtulması hedefiyle Antalya'da düzenlenen ve 69 başpehlivan, 86 başaltı pehlivan, yaklaşık 500 hakem ile cazgırın iştirak ettiği seminerde açılış konuşmasını Asrın Güreşçisi Hamza Yerlikaya yaptı.BAŞKAN YERLİKAYA: 'BİZ, KOCAMAN BİR AİLEYİZ'

Yağlı güreş ile minder güreşinin bir bütün içerisinde güçlü bir aile olduğunu belirten Hamza Yerlikaya, 'Eğer birlik olamaz isek, büyüyemeyiz. Göreve gelmemiz ile birlikte eski heyecanlı günlerine kavuşturduğumuz yağlı güreşte vizyonumuzu geliştirmek adına önemli projeler üretmeye devam ediyoruz. İstanbul'da 'Fetih Güreşleri' organize edip ses getirecek bir yağlı güreş düzenlemeyi planlıyoruz. Burada yaptığımız toplantılarda 2015 yılında gerçekleştirilecek yağlı güreş müsabakalarına ilişkin fikir alış verişlerinde bulunduk. İstişarede hayır vardır. Ata sporumuzun vazgeçilmezi olan yağlı güreşte bu sene de zevkli müsabakaları izlemeyi ümit ediyorum' ifadelerini kullandı.

5 Ocak 2015 Pazartesi günü başlayan “Yağlı Güreş Başpehlivan, Hakem ve Cazgır Semineri”, 11 Ocak 2015 Pazar günü sona erecek.

(İHA)

 


Etiketler: Yerlikaya  Yağlı  Güreşin  Tüm  Taraflarıyla  Görüştü  Adana  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER