yıkım kararı mahalleliyi sokağa döktü

YIKIM KARARI MAHALLELİYİ SOKAĞA DÖKTÜ

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde belediyenin yıkım kararı aldığı bir kaçak inşaatının yıkımını durdurmak isteyen mahalle sakinleri, sokağa çıkarak belediye ekiplerine engel olmak istedi.

Tarih : 12 Şubat 2015, 16:27
Puan Ver : Yıkım Kararı Mahalleliyi Sokağa Döktü(10/10)6


Kocaeli'nin İzmit ilçesi Alikahya mahallesinde kaçak yapılan ve belediye tarafından yıkım kararı alınan bina için mahalle halkı yağmur altında sokağa döküldü. Binanın yıkılmasını engellemek isteyen vatandaşlar, iş makinelerinin önünü kesti.

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde belediyenin yıkım kararı aldığı bir kaçak inşaatının yıkımını durdurmak isteyen mahalle sakinleri, sokağa çıkarak belediye ekiplerine engel olmak istedi. İzmit Alikahya Merkez mahallesi Körüktepe mevkinde bulunan Fındıcak sokak üzerinde bulunan kaçak inşaatın yıkımına engel olmak isteyen mahalle sakinleri, inşaatın önünde ateş yakarak iş makinalarının önüne geçti. Mahallede olay çıkma ihtimaline karşı olay yerine çok sayıda çevik kuvvet polis ekipleri sevk edildi.

Kaçak yapıldığı belirlenen ve yıkım kararı alınan binanın Gazi vatandaş Hasan Demir'e ait olduğunu dile getiren mahalleliler, yıkımın gerçekleşmemesi için mahallede ve bina içerisinde toplanarak yıkım ekiplerine engel oldu. Kaçak inşaatın yıkımına izin vermeyen vatandaşlar ile görüşen İzmit İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Karakaş ve İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Yeğnidemir, vatandaşlarla ortak bir payda da anlaşmak amacıyla çeşitli girişimlerde bulundu. İzmit İlçe Emniyet Müdürü Karakaş ve İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Yeğnidemir'in girişimleri sonucunda mahalledeki kaçak inşaatın yıkımının bir hafta ertelenmesine ve bu süreç içerisinde inşaat sahibi Gazi Hasan Demir'in mahkemeye giderek hukuk yolu ile hakkını aramasına karar verildi. İzmit Belediyesi yetkilileri tarafından yıkımın ertelenmesi kararının alınmasıyla birlikte, iş makinalarının önünü kesen mahalle sakinleri olaysız bir şekilde dağılırken polis ekipleri de mahalleden ayrıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Yıkım  Kararı  Mahalleliyi  Sokağa  Döktü  Kocaeli  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER