yıkımı engellemek için çocuğunu camdan sarkıttı

YIKIMI ENGELLEMEK İÇİN ÇOCUĞUNU CAMDAN SARKITTI

Suriyeli bir baba ise çocuğunu camdan sarkıtarak yıkıma engel olmaya çalıştı.

Tarih : 21 Ocak 2015, 18:33
Puan Ver : Yıkımı Engellemek İçin Çocuğunu Camdan Sarkıttı(7/10)3


Suriye'den kaçarak Zeytinburnu'nda kentsel dönüşüm kapsamına giren evlere yerleşen Suriyeliler, sığındıkları evleri yıkmaya gelen ekiplere direndi. Suriyeli bir baba ise çocuğunu camdan sarkıtarak yıkıma engel olmaya çalıştı.

Olay, Zeytinburnu'nda meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Suriye'deki iç savaştan kaçan Suriyeli mülteciler, Zeytinburnu'nda kentsel dönüşüm kapsamına giren boş evlere yerleşmişlerdi. Suriyelilerin yaklaşık 1 senedir yaşadıkları Zeytinburnu Sümer Mahallesi'ndeki evlerin yıkımı için belediye ekipleri bugün harekete geçti. Suriyeli vatandaşlar, yıkıma gelen belediye ekiplerine direnince devreye çevik kuvvet polisi girdi. Bunun üzerine binanın çatı ve camlarına çıkan Suriyeliler, polisi ve ekipleri, çocuklarını aşağıya atmakla tehdit etti. Bu sırada bir baba ise çocuğunu camdan sarkıtarak yıkıma engel olmaya çalıştı. O anlar ise bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerası ile saniye saniye görüntülendi.

Sakinleştirilen Suriyeliler, sonunda evleri boşaltmaya ikna oldu. Suriyeli kadınlar eşyalarını çıkarırken, bazı çocukların evlerden oyuncakları ile çıkması yürekleri burktu. Kentsel dönüşüm binasında yaşayan Suriyelilerin engelli yakınları da sağlıkçıların yardımı ile dışarıya çıkartılabildi.

Nereye gideceklerini bilmediklerini belirten Suriyeli bir kadın, “6 aydır burada yaşıyorum. Bizi çıkardılar. Gidecek bir yerimiz yok. Çocuklarla perişan olduk” dedi.

Bir başka Suriyeli vatandaş ise, “Bir müteahhit bize burada oturabileceğimizi, evlerin kendisinin kontrolünde olduğunu söyledi. Bizden her ay para aldı. Evlerin yıkılması durumunda yeni ev vereceğini söyledi. Arıyoruz burada değilim diyor. Dolandırdı bizi” diyerek isyan etti.

(İHA)

 


Etiketler: Yıkımı  Engellemek  İçin  Çocuğunu  Camdan  Sarkıttı  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER