yine aynı vaka

YİNE AYNI VAKA

Ataköy’de bulunan hobi bahçelerinden akşam saatlerinde uçurulduğu tespit edilen kameralı uzaktan kumandalı helikopter ‘drone’ bir süre Atatürk Havalimanı çevresinde uçuş yaptı.

Tarih : 30 Ocak 2015, 20:45
Puan Ver : Yine Aynı Vaka(10/10)6


Geçtiğimiz günlerde Atatürk Havalimanı üzerinde 'drone' olarak adlandırılan kameralı ve uzaktan kumandalı helikopter ile çekim yapılmasının tespit edilmesinden sonra yeni bir ‘drone' vakası daha yaşandı.

Ataköy'de bulunan hobi bahçelerinden akşam saatlerinde uçurulduğu tespit edilen kameralı uzaktan kumandalı helikopter ‘drone' bir süre Atatürk Havalimanı çevresinde uçuş yaptı. Nöbet kulübesindeki asker ve havalimanı çalışanları tarafından fark edilen hava aracının uçtuğu uyarısı üzerine Devlet Hava Meydanları İşletmesi harekete geçti. Yetkililer durumun Ataköy Polis Karakolu'na bildirdi ve olay yerine polis ekipleri gönderildi. Polis ekiplerinin Ataköy Hobi Bahçesi çevresinde yaptığı aramada hava aracını uçuran kişi ya da kişilere rastlamadı.

Havacılık kuralları gereği havalimanları üzerinde izinsiz uçuş yapmak yasak. Polislerin ve askeri personelin dahi izin alarak uçmak zorunda olduğu havalimanı üzerinde uçulmasının cezai müeyyidesi bulunuyor.

(İHA)

 


Etiketler: Yine  Aynı  Vaka  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER