Yönetimden adliyede yaşananlara sert yanıt

YÖNETİMDEN ADLİYEDE YAŞANANLARA SERT YANIT

Şive davasında yeniden yargılamada dün Çağlayan Adliyesi’nde başladı. Adliye önünde Fenerbahçe ve Trabzonspor takımlarının taraftarları da hazır bulundu.

Tarih : 14 Ocak 2015, 18:06
Puan Ver : Yönetimden Adliyede Yaşananlara Sert Yanıt(7/10)3


Trabzonspor, dün Çağlayan Adliyesi'nde görülen şike davasını izlemeye gelen Trabzonspor taraftarının içeriye alınmamasını ayrımcılık olarak yorumladı.

Şive davasında yeniden yargılamada dün Çağlayan Adliyesi'nde başladı. Adliye önünde Fenerbahçe ve Trabzonspor takımlarının taraftarları da hazır bulundu. Kısa süreli gerginliklerin de yaşandığı olaylarda Trabzonspor, taraftarlarının davaya alınmamasına tepki gösterdi. Resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, konuyla ilgili şu ifadelere yer verildi:

“İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde yapılan şike davası duruşmalarını izlemek isteyen Trabzonspor taraftarları ile Fenerbahçe Kulübü taraftarları arasında ayrım yapılmış, Trabzonspor taraftarları Çağlayan Adliyesi'ne alınmamıştır. Şike davasını takip eden Hukuk Kurulu üyelerimiz ve yönetim kurulu üyelerimizin İstanbul Spor Şube Müdürlüğü ile yaptığı görüşmeler sonucu değiştirmemiş, ‘Bu dava Fenerbahçe'nin davası, Trabzonspor'un davası değil, biz bu şekilde talimat aldık' denilerek taraftarlarımız adliye çevresinden uzaklaştırılmıştır. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, şike davasının en büyük mağduru, sevinci gasp edilen Trabzonspor taraftarıdır. Bu dava en başta Trabzonspor'un davası, en çok da ülke sporunun davasıdır. Yargılama açısından da Trabzonspor Kulübü müdahil konumdadır” denildi.

Kulübün hukuki zeminde mücadele ettiğinin belirtildiği açıklamada, “Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 182/1. maddesine göre de duruşma ve celseler herkese açıktır. Şike soruşturmasının ortaya çıktığı 3 Temmuz 2011 tarihinden beri gerek Trabzonspor Kulübü, gerekse Trabzonspor taraftarı hukuk dışına çıkmamıştır. Kulübümüz hukuki zeminde mücadele etmiştir. Taraftarlarımız da demokratik haklarını; yakmadan, yıkmadan, kırmadan, dökmeden aramıştır. Fenerbahçe Kulübü taraftarlarına serbestlik tanınırken, salon şartlarının elverdiği ölçüde duruşmayı izlemek isteyen ya da adliye çevresinde kulübüne destek olmak isteyen Trabzonspor taraftarına engel olunması hukuk devleti ilkesi ile bağdaşmamaktadır. Trabzonspor taraftarının hakkının aranması konusunda gerekli girişimler kulübümüz tarafından yapılacaktır. Şike davasının bundan sonra yapılacak olan duruşmalarında kamu görevlilerini eşit davranmaya davet ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Yönetimden  Adliyede  Yaşananlara  Sert  Yanıt  Trabzon  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER