YÜCE DİVAN KARARINI DEĞERLENDİRDİ


YÜCE DİVAN KARARINI DEĞERLENDİRDİ
Tarih : 05 Ocak 2015, 21:15
Puan Ver : Yüce Divan Kararını Değerlendirdi(8/10)4


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Suriye sınırında kaçakçılara karşı görev yaparken alıkonulan astsubayın MİT operasyonuyla kurkarıldığını söyledi.

Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Suriye sınırında kaçakçılara karşı görev yaparken alıkonulan ve ardından yurda getirilen astsubayla ilgili, 'Astsubay Kıdemli Üstçavuş Özgür Örs, MİT operasyonuyla kurtarıldı. Kendisinin vereceği bilgiler dahilinde olayın ne şekilde olduğunu hep beraber öğrenmiş olacağız' dedi.

Arınç, soruşturma komisyonunun 4 eski bakanla ilgili verdiği kararı da değerlendirerek, 'Bugün bir süreç tamamlandı, kesin süreç değil. Olayın politik olduğunu biliyoruz. AK Parti hükümeti yıpratılmak isteniyor. Henüz bu kararın gerekçesi yazılmamıştır. Meclis Soruşturma Komisyonu adli, yargısal bir soruşturma yapar. Bugünkü karar sadece bir ara karardır. Genel Kurul'da her bir bakan için gizli oylama yapılacak. Hiç kimse komisyonun kararı önceden hazırlanmıştı demesin. Ön yargıyla hareket edenler kaybetmişlerdir' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Yüce  Divan  Kararını  Değerlendirdi  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER