Yunanistan'da Tripras dönemi

YUNANİSTAN'DA TRİPRAS DÖNEMİ

Yunanistan Cumhurbaşkanı Karolos Papulias’ın Syriza’nin lideri Alexis Tripras’a hükümet kurma yetkisini vermesinin ardından Alexis Tripras Başbakanlığında koalisyon hükümeti kuruldu.

Tarih : 26 Ocak 2015, 17:42
Puan Ver : Yunanistan'da Tripras Dönemi(9/10)5


Yunanistan Cumhurbaşkanı Karolos Papulias'ın Syriza'nin lideri Alexis Tripras'a hükümet kurma yetkisini vermesinin ardından Alexis Tripras Başbakanlığında koalisyon hükümeti kuruldu.

Yunanistan'da dün gerçekleştirilen genel seçimlerde oyların yüzde 36,3'ünü almayı başaran sol koalisyon partisi Syriza, 2 milletvekili daha çıkaramaması nedeniyle tek başına iktidar olamadı. Tek başına iktidar olamayan Syriza lideri Alexis Tripras, Türkiye karşıtı görüşleri ile tanınan ANEL partisi ile koalisyon hükümet kurma konusunda anlaştı. Anlaşmanın sağlanmasının ardından Yunanistan Başpiskoposunu ziyaret eden Tripras, daha sonra ise Yunanistan Cumhurbaşkanı Karolos Papulias ile görüştü. Yunanistan Cumhurbaşkanı Karolos Papulias'ın Alexiz Tripras'a hükümet kurma yetkisini imzalamasının ardından Alexis Tripras Başbakanlığında Syriza ve Bağımsız Yunanlar Partisi (ANEL) Koalisyon Hükümeti kurulmuş oldu.

(İHA)

 


Etiketler: Yunanistan  Da  Tripras  Dönemi  Atina  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER