YURDA SİLAH SOKMAYA ÇALIŞAN 5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI


YURDA SİLAH SOKMAYA ÇALIŞAN 5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Tarih : 15 Ocak 2015, 13:39
Puan Ver : Yurda Silah Sokmaya Çalışan 5 Kişi Gözaltına Alındı(8/10)4


Suriye sınırında bulunan Silopi'ye bağlı Kavaközü köyünde, Dicle Nehri üzerinden Türkiye'ye uzun namlulu silah sokmak isteyen 5 kişi yakalandı.

Silopi ilçesinde Dicle Nehri üzerinden uzun namlulu 2 Kaleşnikof silahı ve mühimmatı Türkiye'ye sokulmak istendi. Sınır hattında devriye görevini yürüten güvenlik güçleri yaptıkları ani baskın sonrası 4'ü Suriye 1'i Türk vatandaşı toplam 5 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan 5 kişi, daha sonra silahlarla beraber Silopi İlçe Jandarma Komutanlığı'na getirildi.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

'Türkiye-Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri 1'inci Hudut Alayı Kavaközü Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk sahasında, Suriye'den Türkiye istikametine doğru, Dicle Nehri üzerinden botla geçmeye çalışan beş şahıs tespit edilmiştir. Tespit edilen bu durum üzerine, derhal bölgeye hudut devriye timi sevk edilmiş, yapılan müdahale sonucunda, 4 Suriye uyruklu ve 1 Türk vatandaşı sivil şahıs yakalanmıştır. Şahısların yapılan üst araması ve arazi taraması neticesinde, iki adet Kaleşnikof piyade tüfeği, iki adet şarjör ve 60 adet Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği ele geçirilmiştir. Şahıslar ve ele geçirilen silah ile mühimmat, Şırnak / Silopi İlçe Jandarma Komutanlığı'na teslim edilmiştir.'

(İHA)

 


Etiketler: Yurda  Silah  Sokmaya  Çalışan  5  Kişi  Gözaltına  Alındı  Şırnak  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER