yurtta hava durumu-16-ocak-2014

YURTTA HAVA DURUMU-16-OCAK-2014

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre; Batı Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Muğla, Konya, Kayseri, Aksaray, Sivas, Ordu ve Tokat çevreleri ile Eskişehir’in doğu Ankara’nın...

Tarih : 16 Ocak 2015, 08:54
Puan Ver : Yurtta Hava Durumu-16-Ocak-2014(8/10)4


Yapılan son değerlendirmelere göre yurtta hava şöyle.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre; Batı Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Muğla, Konya, Kayseri, Aksaray, Sivas, Ordu ve Tokat çevreleri ile Eskişehir'in doğu Ankara'nın güney ve batı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Batı Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Muğla, Konya, Kayseri, Aksaray, Sivas, Ordu ve Tokat çevreleri ile Eskişehir'in doğu Ankara'nın güney ve batı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Karadeniz kıyı kesimi ile Muğla ve Ordu çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis bekleniyor.

Hava sıcaklığının; kuzey ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor. Diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgarın ise, genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde güney ve batı kesimleri hafif kar yağışlı geçecek, yer yer pus ve sis bekleniyor. 4

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu 8

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu 12

Adana: Parçalı ve çok bulutlu 14

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 15

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 10

Trabzon: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 9

Erzurum: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı -2

Diyarbakır: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 3

(İHA)

 


Etiketler: Yurtta  Hava  Durumu-16-Ocak-2014  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER