zeytin tarlasını off road parkuruna çevirdi

ZEYTİN TARLASINI OFF ROAD PARKURUNA ÇEVİRDİ

Denizi, sahilleri, tarihi dokusu ve yemek kültürü ile önemli bir turizm merkezi olan Ayvalık’ta, girişimci Erdinç Tügen 60 dönümlük zeytin tarlasını iş makineleri ile düzenleyerek, kuzey Ege’nin ilk off road parkurunu hizmete sundu.

Tarih : 22 Ocak 2015, 10:06
Puan Ver : Zeytin Tarlasını Off Road Parkuruna Çevirdi(10/10)6


Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde bir girişimci, ilçenin turizm değerlerine katkıda bulunmak için 60 dönümlük zeytin tarlasına off road parkuru yaptı.

Denizi, sahilleri, tarihi dokusu ve yemek kültürü ile önemli bir turizm merkezi olan Ayvalık'ta, girişimci Erdinç Tügen 60 dönümlük zeytin tarlasını iş makineleri ile düzenleyerek, kuzey Ege'nin ilk off road parkurunu hizmete sundu. 5 kilometrelik off road parkurunda, özel donanımlı arazi araçlarını ve sürücülerine zorlayan dik tırmanışlar, derin çukurlar, çamur ve su geçişleri gibi bir çok engel bulunuyor. Parkurun, off road meraklıları için tam bir adrenalin merkezi olduğunu ifade eden Tügen, 'Doğayı en güzel şekilde değerlendirmek için böyle bir fikri ortaya sunduk. Off road parkuru Edremit Körfezi'ne lazımdı. Bunu Ayvalık'a biz uygulayalım istedik. Hem böylelikle dışarıdan gelen insanlarımız ile daha iyi kaynaşırız. Hem de bu doğayı dışarıdan gelen insanlarımıza daha iyi tanıtırız' diye konuştu.

Parkurun ilk ziyaretçileri ise Edremit Off Road Külübü, Natua Jeep ve Ayvalık Off Road Kulübü üyeleri oldu. Kulüp üyeleri özel donanımlı arazi araçları ile parkurda adrenalin ve keyif dolu bir gün geçirirken, yeni parkuru denemek için Ayvalık'a gelen off road meraklısı Ahmet Uyanık, 'Memlekete böyle güzel şeyler lazım. Erdinç bey uğraşmış, yapmış sağ olsun. Çok güzel bir çalışma olmuş' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Zeytin  Tarlasını  Off  Road  Parkuruna  Çevirdi  Balıkesir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER