Ziraat Türkiye Kupası maçına kar engeli

ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI MAÇINA KAR ENGELİ

Eskişehirspor İdari As Başkan Yardımcısı Mehmet Arı, 'Sahanın özellikle bir kısmı yumuşak olmasından dolayı iş makineleri temizleme yaparken zeminde çökmeler oldu.

Tarih : 01 Ocak 2015, 15:33
Puan Ver : Ziraat Türkiye Kupası Maçına Kar Engeli(10/10)6


Ziraat Türkiye Kupası G Grubu 4. hafta mücadelesinde oynanacak olan Eskişehirspor - Balçova Yaşamspor müsabakası, olumsuz saha ve hava şartları nedeniyle ertelendi. Eskişehirspor İdari As Başkan Yardımcısı Mehmet Arı, 'Sahanın özellikle bir kısmı yumuşak olmasından dolayı iş makineleri temizleme yaparken zeminde çökmeler oldu. Bir süre bozuk zeminde oynayabiliriz' dedi.

Kar yağışının ardından Eskişehirspor yetkilileri ve Belediyeler Atatürk Stadyumu'nun temizlenmesi için bir gün aralıksız olarak çalışmalarını sürdürdü. Maç öncesinde sahaya çıkan hakemler, iki takımın teknik direktörlerini de sahaya çağırdı. Yapılan incelemeler sonucunda sahanın oyuncu sağlığı açısından uygun olmadığını tespit eden hakemler, karşılaşmayı ileri bir tarihe erteledi.ARI: 'BİR SÜRE BOZUK ZEMİNDE OYNAYABİLİRİZ'

Eskişehirspor İdari As Başkan Yardımcısı Mehmet Arı, sahanın gece boyu aralıksız temizlendiğini söyledi. Arı, belediyelerinde temizleme çalışmalarına destek verdiğini belirterek, “Biz maçın iptali için başvurumuzu yapmıştık. Ancak bize kararı hakemlerin verebileceğini söylediler. Bugün ise hakemler maçın oynanmamasına karar verdi. Sahanın özellikle bir kısmı yumuşak olmasından dolayı iş makineleri temizleme yaparken zeminde çökmeler oldu. Bundan sonrada çimin kendini yenilemesi mümkün değil. Bir süre bozuk zeminde oynayabiliriz” dedi.

Maçı izlemek için stadyuma gelen taraftarlar ise, bu kararın daha önce alınmadığı gerekçesiyle hakemlere tepki gösterdi.

(İHA)

 


Etiketler: Ziraat  Türkiye  Kupası  Maçına  Kar  Engeli  Eskişehir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER